AKTUALNOŚCI

Z żalem zawiadamiamy że 24 marca o godzinie 16.30 odszedł do Pana Ks. kan. Henryk Mazurowski emerytowany proboszcz naszej Parafii. Poniżej udostępniamy relację z uroczystości pogrzebowych.

WIELKA SOBOTA – Adoracja przy Grobie Pańskim

WIELKI PIĄTEK

Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego – dramatycznym dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa. Jest to dzień, kiedy nie jest sprawowana Msza św. W kościołach odprawiana jest Liturgia Męki Pańskiej.

Wielki Piątek 2019

ORSZAK TRZECH KRÓLI

Zgodnie z kilkuletnią tradycją  ulicami Radzanowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Święto te zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominane jest wówczas wydarzenie opisane w Ewangelii Mateusza, w którym Mędrcy ze Wschodu, nazywani również Królami lub Magami (w VIII wieku nadano im imiona Kacper, Melchior i Baltazar), wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się narodzonemu Jezusowi.

Orszak Trzech Króli 2019

MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY wraz z koncertem zespołu ,, MOJA RODZINA ” – fotorelacja

Msza Św. za Ojczyznę

DOŻYNKI GMINNO PARAFIALNE